Galéria Jána Koniarka pozýva na festival spisovateľov Ypsalon

Sedemnásť slovenských spisovateľov sa formou diskusií a čítaní zo svojej tvorby predstaví v Trnave počas trojdňového literárneho festivalu YPSALON, ktorý sa bude konať od štvrtka 3. do soboty 5. decembra v Kopplovej vile Galérie Jána Koniarka. Permanentky v zľavnenej predpredajovej cene môžete zakúpiť až do začiatku festivalu na štyroch miestach v centre mesta.

V jednotlivých dňoch sa na vás tešia: Michal Hvorecký, Márius Kopcsay, Peter Krištúfek, Mirka Ábelová, Michal Habaj, Ivan Štrpka, Katka Kucbelová, Ivona Pekárková, Peter Getting, Veronika Šikulová, Michal Havran, Balla, Laco Kerata, Sisa Michalidesová, Peter Preložník, Agda Bavi Pain a Juraj Raýman.

Program predstavuje v krátkom videu aj dramaturg a moderátor festivalu Pero Le Kvet:

Každý večer bude program zakončený koncertom. Vo štvrtok sa po prvýkrát pred trnavským publikom objaví pesničkárka Martina Javor, ktorá v tomto roku vydala debutový album. V piatok vystúpi domáca formácia Romanika v štvorčlennom zložení. Kapela je ťažko žánrovo zaraditeľná, ale ich hudba je typická kvalitnými textami poetky Evy Luky a silným spevom. Posledný koncert v sobotu odohrá už miestnemu publiku pomerne dobre známa jazzová formácia Zuzana Mikulcová band, ktorá rovnako v tomto roku vydala prvý album, ale ešte ho nemala príležitosť v Trnave predstaviť.

 Ypsalon_posterPotešiť by vás mohlo aj špeciálne festivalové kníhkupectvo. V ňom sa budú dať kúpiť knihy na festivale prítomných autorov, ktoré si tak rovno môžete dať podpísať svojmu obľúbenému spisovateľovi.

LÍSTKY:

  • jednodňový: 5 eur
  • permanentka v predpredaji: 7 eur
  • permanentka na mieste: 10 eur

PREDPREDAJ/ Permanentky si môžete zakúpiť na týchto miestach: 

  • Kníhkupectvo AF, Štefánikova 5
  • Galéria Jána Koniarka, Zelený kríček 3
  • Turistická informačná kancelária, Mestská veža, Trojičné námestie
  • Berliner DKP, Pekárska 40 (počas podujatí)

Harmonogram festivalu a podrobnosti o hosťoch nájdete na adresách: 

https://www.facebook.com/events/461946103992819/ 

http://www.malyberlin.sk/eventy/ypsalon-2015/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.