Priestor súčasnej kultúry A4 privíta novú sezónu oslavou umelej inteligencie

Koncom januára zavíta do bratislavskej A4 – priestoru súčasnej kultúry Robert B. Lisek.  Umelec, matematik a hudobník, ktorý sa zameriava na radikálne stratégie a taktické médiá. Tešiť sa môžete na intenzívnu performanciu, v ktorej sa bude prelínať spektrálna, stochastická aj konkrétna hudba, odkaz futurizmu či noise. Ak vás zaujíma umelá inteligencia, syntetizátory a vizualizácie, určite by ste na tomto koncerte 25. januára nemali chýbať. 

Robert B. Lisek je v súčastnosti zapojený do viacerých projektov zameraných na mediálne a iteraktívne umenie. Väčšina jeho projektov vychádza z postkonceptuálneho a softvérového umenia, avšak zámerne vyvracia akúkoľvek kategorizáciu. Okrem toho, že je priekupníkom umenia založenom na umelej inteligencii a strojovom vzdelávaní, je zároveň skladateľom súčasnej hudby a predstavil sa na koncertoch a výstavách v prestížnych priestoroch ako ZKM Karlsruhe, IRCAM Center Pompidou, Harvestworks New York či STEIM Amsterdam.

Lisek je tiež vedec, ktorý vedie výskum v oblasti základov vedy (matematika a informatika). Jeho výskumné záujmy sú teória kategórií a algebra vysokej úrovne v súvislosti s umelou všeobecnou inteligenciou. Ďalej je zakladateľom laboratória  Fundamental Research Lab a sympóziou ACCESS Art Symposium.

V prípade, že vás tieto témy skutočne zaujímajú, druhý deň po koncerte 26. januára o 11.00 hod sa uskutoční workshop AIAM– Artificial Intelligence for art and music. Na workshope pod pod vedením Roberta B. Liseka sa bude využívať generovanie náhody a metódy umelej inteligencie na vytváranie zvuku, vizuálov, performancií, inštalácií, interaktívnych médií, tzv. physical computing a sieťovania. Praktický rýchlokurz zahŕňa techniky použiteľné v programovacích jazykoch SuperCollider, Pure Data / Max, Fluxus, Python či Lisp, ale aj pri hackovaní analógových zariadení na detekciu, vytváranie a zosilňovanie hluku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.