Spojilo ich stretnutie v rešturácii. A odvtedy varia humor.

Kaiser a Lábus vyrazia na slovenské turné

Štyri desaťročia a neohraničené množstvo smiechu. Známa dvojica hercov a zabávačov Oldřich Kaiser a Jiří Lábus prinesie na Slovensko v marci a v apríli kultové scénky a nesmrteľné dialógy obohatené improvizáciou a charizmou. Ich herecký koncert si vychutnajú fanúšikovia v Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici, Žiari nad Hronom, Trnave, Seredi, Myjave, Trenčíne, Žiline a v Bratislave. Hudobným hosťom predstavenia bude Dáša Vokatá.

Ste obaja známi herci a vaše životopisy sú naplnené rôznorodými rolami v rôznych médiách, ale v očiach divákov či poslucháčov ste v prvom rade komici, ktorí sú s nimi po niekoľko desaťročí. Čím to je?

Jiří Lábus: Asi tým, že to už robím naozaj tak dlho.

Ako sa vlastne Kaiser a Lábus dali dokopy a začali spolu robiť humor?

J.L.: Bola to v podstate náhoda. Posedeli sme spolu pri jednom stole v reštaurácii. A nadobudli sme pocit, že sa poznáme celý život.

Čím sa rozosmievate navzájom?

J.L.: Nečakanými rýchlymi odpoveďami na pomalé otázky.

Pri ktorom z vašich projektov ste mali pocit najväčšej slobody a ktorý bol pre vás najväčším zadosťučinením?

J.L.: To bude Ruská ruleta ako odpoveď na obe otázky.

Z čoho sa vám robí najlepšia sranda?

J.L.: Z blbcov.

Aký program predstavíte na slovenskom turné?

J.L.: Budú to scénky z našich zábavných programov – Možná přijde kouzelník, Ruská ruleta. A pesničky Dáši Vokatej, ktorá spieva a hrá s Oldom Kaiserom.

Čo si najčastejšie od vás pýtajú slovenskí diváci?

J.L.: Presne ten program, s ktorým ideme na Slovensko.

Posledná otázka na záver: čo pre vás znamená humor?

J.L.: Životný názor. Myslím si, že kto má zmysel pre humor, má ľahší život ako ten, kto ho nemá.

Jiří Lábus

je ďalší zo zástupu „musíte poznať“ osobností. Český televízny, filmový, dabingový aj divadelný herec, ktorý si získal srdcia fanúšikov najmä svojím komediálnym talentom. Poznáme ho ako Rumburaka z obľúbenej Arabely, bohatého strýka z filmu Amerika alebo ako jeden z hlasov oceňovaného filmu Krysař. No zoznam jeho rolí je omnoho dlhší, nájdete v ňom tituly ako Všetci moji blízki, Klauni, Lotrando a Zubejda či trilógiu Slnko, seno,….

Oldřich Kaiser

patrí k známym českým hercom a základným kameňom českej televíznej zábavy. Vyštudovaný herec uspel ako v divadle (Rómeo a Júlia, Hráči, Byl to pták!,…), tak i vo filme (Obsluhoval som anglického kráľa, Tmavomodrý svet, Pouta, Klauni, Červený kapitán,…) a opomenúť sa nedá ani jeho bohatá televízna a rozhlasová kariéra, najčastejšie po boku Jiřího Lábusa. Veď kto by nepoznal tituly ako Možná přijede i kouzelník, Ruská ruleta, Zeměkoule či Nezapomenutelné scénky.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.